Take a fresh look at your lifestyle.

Ja kush do ta zëvendësoj Vjosa Osmanin në Kuvend si deputete

Osmani është bërë presidente.

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente e Kosovës dhe kështu vendi i saj në Kuvend ka humbur. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot zëvendësimin e Vjosa Osmanit me Yllza Hotin e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila tani do të jetë deputete,.

Hoti është e para në listën e pritjes për t’u bërë deputete e Kuvendit nga radhët e listës së LVV-së, në të cilën garoi edhe Osmani.

Hoti në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 14 shkurtit kishte marrë 5929 vota