Take a fresh look at your lifestyle.

Prapaskenat e festimit të golit të Dybalas

Paulo Dybala u tregua vendimtar kundër Napolit të mërkurën dhe festoi në të njëjtën mënyrë si kur u lidh me një largim nga Juventusi në vitin 2019.

La Gazzetta dello Sport dhe Tuttosport theksuan se të gjithë lojtarët në fushë dhe rezervat përqafuan Dybalan pas golit të tij fitues të ndeshjes kundër Napolit, duke treguar lidhjen e tyre me yllin argjentinas.

“La Joya” hyri në pjesën e dytë të fitores 2-1 dhe bëri një rikthim spektakolar me një goditje të këmbës së majtë që vendosi ndeshjen.

Ai festoi në një mënyrë të ngjashme me atë kur shënoi në një miqësore kundër Triestina në vitin 2019, kur ai ishte i lidhur me një largim nga Bianconeri dhe tashmë kishte refuzuar një transferim në Manchester United.

Thashethemet në Itali sugjerojnë që Dybala mund të largohet, pasi rinovimi i kontratës së tij ka ngecur në javët e fundit.

Mbrëmjen e kaluar, kur ai dyfishoi epërsinë pas hapjes së Cristiano Ronaldos, ai vuri dorën mbi distinktiv në të njëjtën mënyrë sikurse bëri herën e kaluar kur u lidh me një largim nga Bianconeri.