Take a fresh look at your lifestyle.

Nuk ndalet Nora Gjakova, fiton sërish me “ippon” dhe kualifikohet në çerekfinale

Nora Gjakova është kualifikuar në çerekfinale në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Duket se është dita e Nora Gjakovës.

Pasi e mundi me “ippon” në rrethin e dytë spanjollen, Carla Ubasart Mascaro, xhudistja kosovare tregoi dhëmbët edhe kundër asaj ruse, Daria Mazhetskaia.

Me të nisur lufta Nora tregoi se ka ardhur në Lisbonë për medalje dhe arriti të fitojë me “ippon”, raporton Gazeta Express.