Take a fresh look at your lifestyle.

Nuk iken dimri, sot mot me shi e borë

Sot mot me shi dhe borë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë parashihet të ketë reshje shiu ndërsa në viset malore kushte për reshje bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindja, me shpejtësi 1-5 m/s.