Take a fresh look at your lifestyle.

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Nesër dhe pasnesër pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu në vendin tonë.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, gjersa është bërë e ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashikohet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius”, thuhet ndër të tjera në njoftim.