Take a fresh look at your lifestyle.

Detaje të reja nga Prokuroria: Dyshohet se dorasi ishte i afërm i viktimës në Pejë

Dyshohet se dorasi është i afërm i viktimës.

Prokuroria e Pejës ka dhënë detaje për krimin në Novosellë të Pejës ku mbeti i vdekur një person.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka thënë për Express, se dyshohet se dorasi ishte i afërm i viktimës.

Tutje, Nikçi, tha se i dyshuari aktualisht është në arrati dhe organet kompetente po bëjnë përpjekje ta arrestojnë

“Njësitet relevantë kanë dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin kujdestar të Departamentit të Krimeve të Rënda të Prokurorisë Themelore në Pejë. Dyshohet se një person me armë zjarri është privuar nga jeta. Dyshimet fillestare janë se vepra është kryer nga një i afërm i viktimës. I njëjti është në arrati dhe organet kompetente po bëjnë përpjekje për ta arrestuar”, ka thënë Nikçi.

Gjithashtu zëdhënësi njoftoi se turpi i viktimës është dërguar në për obduksion.

“Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, ka thënë Nikçi.

Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur gjatë ditës, ndërkohë që njoftimi i policisë është bërë rreth orës 14:00.

“14:40 minuta policia është njoftu për një privim nga jeta në fshatin Novosellë. Me të arritur policia ka hasur në një trup të shtrirë dhe është kërkuar emergjenca e spitalit, mjeku e ka konstatuar vdekjen e tij”, thuhet në përgjigjen e tyre.