Take a fresh look at your lifestyle.

Basha: PS ka humbur thellë

Lulzim Basha lider i partisë Demokratike ka rikonfirmuar fitoren në zgjedhjet e Shqipërisë.Ai është paraqitur në një deklaratë për mediat.

Në një paraqitje nga selia blu ai u shpreh i bindur për fitore.

“Sikur e dimë të gjithë, qendrat e para që numërohen janë të përcaktuara nga partia në pushtet dhe favorizojnë partinë në pushtet, PS ka humbur thellë në Tiranë, në zonat e mbyllura në Përmet, Këlcyrë, Memaliaj. Kemi të bëjmë me një humbje të thellë të PS dhe një rritje të votave për PD” tha Basha.