Take a fresh look at your lifestyle.

Kurti deklarohet pas takimit me Stoltenberg: Prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg.

Pas këtij takimi, Kurti theksoi se NATO është aleanca më e madhe e sigurisë që bota ka pasur ndonjëherë.

Tutej ai tha se në takimin me Stoltenberg ka theksuar se prania e NATO-s në Kosovë është e domosdoshme për ruajtjen e paqes dhe sigurimin e sigurisë, transmeton lajmi.net.

“Anëtarësimi i Kosovës në NATO e bën rajonin dhe Evropën shumë më të sigurt”, tha Kurti.