Take a fresh look at your lifestyle.

Rama tregon a do të ketë ministra nga Kosova në mandatin e tretë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pak ditë pasi i fitoi zgjedhjet dhe e konfirmoi mandatin e tretë, ka folur për planet e tij qeverisëse.

Ai është pyetur edhe nëse gjatë mandatit të tretë do të emërojë ministra nga Kosova siç kishte bërë në të kaluarën, shkruan Reporteri.net.

“Nuk është qëllim në vetvete”, tha Rama shkurt në Opinion të TV Klan.

Kujtojmë që Rama kishte emëruar dy kosovarë ministra të kabinetit të tij, Besa Shahinin dhe Gent Cakajn.