Take a fresh look at your lifestyle.

Zëvendësuesit e mundshëm të Gattusos te Napoli

Napoli po konsideron zëvendësimet e mundshme për Gennaro Gattuson dhe ka hartuar një listë me tre kandidatë, sipas Sky Sport Italia.

Duket e vështirë për Gattuson të qëndrojë në Stadio Diego Maradona, edhe nëse do të siguronte një vend në Champions League për Azzurrin.

Raporti pretendon se Presidenti Aurelio De Laurentiis tashmë ka hartuar një listë të zëvendësuesve të mundshëm dhe Luciano Spalletti nuk është çuditërisht në listë.

Ish-trajneri i Interit dhe Romës është përmendur në lidhjet dhe bisedimet me klubin në javët e fundit.

Trajneri i LOSC Lille, Christophe Galtier përmendet gjithashtu nga Sky Sport Italia si një kandidat për pozicionin në Napoli.

54-vjeçari ka qenë në krye të Lille që nga dhjetori i vitit 2017, dhe kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2021.

Mbiemri në listë është Vincenzo Italiano, i cili ka ndihmuar Spezian në Serie A dhe duket se është në gjendje t’i mbajë ata në sezonin e tij të parë në elitë.