Take a fresh look at your lifestyle.

Kryhen mbi 17 mijë vaksinime për 24 orë në Shqipëri

Kryhen mbi 17 mijë vaksinime për 24 orë në Shqipëri

Brenda 24 orëve janë kryer mbi 17 mijë vaksinime për COVID-19 në Shqipëri

Sipas ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në 24 orët e fundit janë kryer 17 mijë e 125 vaksinime ndaj COVID-19.

Manastirliu përmes një postimi në Twitter shkruan “vijon me ritme të larta vaksinimi anti Covid në çdo cep të vendit”.

Në total, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, deri më tani janë bërë 494.02 vaksinime në të gjithë territorin e vendit tonë.

Ndërkohë, ditën e sotme në sheshin “Skënderbej” kanë marrë dozën e dytë personat mbi 60 vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike.

Nga ana tjetër, sot, sipas ministrisë së Shëndetësisë, u shënuan 100 raste të reja, 2 vdekje dhe 116 në spitale.