Take a fresh look at your lifestyle.

Raiola: Real Madrid mund të përballojë transferimin e Haaland

Duke folur për Diario AS, Mino Raiola u pyet nëse Real Madrid mund ta përballojë Erling Haaland.

“Nuk e di nëse ata mund ta përballojnë atë, sepse unë nuk kam studiuar të hyrat e tyre,” u përgjigj agjenti. “Por unë mendoj se ata munden. Unë mendoj se ata të gjithë [klubet e interesuara] munden”, ka thënë ai, përcjell lajmi.net.

Raiola gjithashtu zbuloi ambicien e Haaland që mund të përcaktojë zgjedhjen e klubit të tij të ardhshëm.

“Haaland është i interesuar për dy gjëra. Shënimi i golave, sepse ai është pak si Cristiano ose Zlatan … është fiksimi i tij, në një mënyrë pozitive. Dhe fitimi i titujve”.

“Pa dyshim që ai do të zgjedhë diku ku ai ndien se këto dy gjëra shkojnë së bashku më së miri për të. Është e vështirë të gënjesh, kur një klub si Barcelona ose Real Madrid ju kërkon juve, është e vështirë t’i thuash jo”.

Sulmuesi besohet të ketë një klauzolë blerjeje prej 75-100 milionë euro.

Në një intervistë për El Chiringuito, Florentino Perez tha se do të ishte e pamundur të nënshkruaje Haaland pa Superligën