Take a fresh look at your lifestyle.

Rreth 25 mijë tifozë pritet të lejohen në stadium për finalen e Ligës së Kampionëve

UEFA pritet të vendosë t’i lejojë rreth 25 mijë tifozë në stadiumin Olimpik Ataturk për finalen e Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Manchester City është finalisti i parë i këtij edicioni të garës elitare evropiane për klube dhe pret ta mësojë kundërshtarin e vet pas gjysmëfinales së sotme mes Chelseat dhe Real Madridit, raporton Gazeta Express.

Pothuajse të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve këtë sezon janë zhvilluar në stadiume të zbrazëta, por finalja pritet t’i ketë rreth 25 mijë spektatorë.

Manchester City, i cili arriti në finale mbrëmë për herë të parë në historinë e klubit, dhe kundërshtari i tij do t’i kenë nga 4 mijë bileta secili për tifozët e tyre për ta shikuar finalen e 29 majit nga tribunat e stadiumit Ataturk.

Një e treta e Stadiumi Olimpik Ataturk pritet të mbushet me tifozë, që nënkupton se 25 mijë tifozë do të mundë të futen brenda, sipas burimeve të The Times.