Take a fresh look at your lifestyle.

Ky është moti për sot

Instituti Hidrometerologjik njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i qetë dhe me diell.

Prezenca e vranësirave mund të jetë vetëm përgjatë viseve malore, por reshje shiu nuk parashihen.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.