Take a fresh look at your lifestyle.

Dikur miq, tani rivalë – Lukaku hapet për marrëdhënien e tij me Ibrahimovic

Romelu Lukaku flet rreth përleshjes që kishte ndodhur këtë sezon me Zlatan Ibrahimovic.

Belgu ishte përfshirë në një përleshje me sulmuesin e Milanit gjatë një derbi të Coppa Italia në janar dhe tani ka folur rreth asaj, përcjell lajmi.net..

“Ne ishim 1-0 poshtë, unë kisha humbur një gol dhe isha pak i zemëruar. Fjalët e tij më goditën. Unë nuk jam i lumtur për reagimin tim, por nuk e lë veten të shtyhem përreth, ”tha Lukaku për Il Corriere della Sera.

“Jam modest, jam fitues dhe luftoj deri në vdekje për fitoren e shokëve të mi të skuadrës” tha belgu.

“Ibrahimovic është një futbollist i shkëlqyeshëm, ai ka fituar kudo ku ka qenë, duke shënuar më shumë se 500 gola. Unë kisha pasur një marrëdhënie të mirë me të derisa isha në Manchester United, por ne kemi nevojë për këtë lloj futbollistësh në Serie A”.

“Ai dëshiron të fitojë për veten e tij, unë dua të fitoj për Interin dhe Ronaldon për Juventusin. Tani, është Mourinho te Roma. Këto janë gjëra të këndshme për futbollin italian, ”shtoi ai.

Interi janë shpallur kampion të Serie A katër ndeshje pa mbaruar sezoni.