Take a fresh look at your lifestyle.

Adoleshenti hapi një ‘shpellë’ në oborr pas një debati me prindërit e tij, fotot u bënë hit

Një spanjoll i ri gërmoi për “shpellën e tij” në mënyrë që të mund të largohej diku pas një debati me prindërit e tij.

Andres Canto, 20 vjeç, filloi të gërmonte strehën e tij në Alicante gjashtë vjet më parë, njoftoi media lokale. Bunkeri i tij tani përmban një dhomë qëndrimi ditor dhe një dhomë gjumi me një sistem ngrohje dhe internet pa tel.

Lexo Edhe:
Çmimi i Bitcoin vazhdon të bjerë, duke tërhequr me vete kriptovalutat e tjera
Pas një debati me prindërit e tij, 14-vjeçari Canto filloi të hapte një vrimë në kopshtin e familjes dhe përfundimisht punësoi një mik dhe ata hapën një shpellë të thellë.

I gjithë projekti i të riut thuhet se kushtoi vetëm rreth 60 dollarë.

Djali i ri thotë se ai gjithmonë ka dashur të ndërtojë. Shpella e tij është ndonjëherë e përmbytur dhe shpesh vizitohet nga insektet, merimangat dhe kërmijtë, por kjo nuk e shqetëson atë.

“Nuk kam asnjë problem me ta. Nëse ua shkatërroj shtëpinë, unë i lejoj të ndërtojnë në një vend të ri në mur. Nuk është problem”, tha ai.

Postimi i tij u bë viral në mediat sociale dhe tërhoqi vëmendjen e udhëheqësve lokalë, të cilët thuhet se dërguan një inspektim për të parë nëse shpella ishte në përputhje me rregulloret.