Take a fresh look at your lifestyle.

Kjo është mosha e dy grave që vdiqën nga aksidenti në Drenas

Dy gra kanë mbetur të vdekura nga aksidenti i rëndë në Korroticë të Ulët të Drenasit, shkruan Gazeta Metro.

Viktimat janë L.P (femër) 45 vjeç, dhe Q.Th (femër) 26 vjeç, vdekjen e tyre kanë konstatuar ekipet mjekësore.

Persona kanë ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra gjatë një aksidenti të trafikut sot në në Korroticë të Ulët të Drenasit.

Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë rajonale për Prishtinë, ka konfirmuar për KosovaPress se dy nga gjashtë personat, e lënduar që ishin dërguar për tretman mjekësor, njëra në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran dhe tjetra në Drenas, nuk kanë arritur të përballojnë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe të njëjtat kanë ndërruar jetë.

“Vdekjen e viktimave L.P (femër) 45 vjeç, dhe Q.Th (femër) 26 vjeç e kanë konstatuar ekipet mjekësore në qendrat e sipërshënuara. Aktualisht hetuesit po vazhdojnë të kryejnë ekzaminimet e nevojshme dhe po ndërmarrin veprimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit”, ka thënë Ahmeti.

Ndryshe, sot rreth orës 16:00, në Korroticë të Ulët të Drenasit ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira dy automjete në lëvizje.

Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e këtij aksidenti lëndime të rënda trupore kanë pësuar 6 persona dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor.