Take a fresh look at your lifestyle.

Publikohen pamjet nga aksidenti në Drenas ku vdiqën dy persona

Dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga një aksident që ndodhi sot në Korroticë të Ulët të Komunës së Drenasit.

Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur për lajmi.net se dy nga gjashtë personat e lënduar nuk kanë arritur të përballojnë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe të njëjtat kanë ndërruar jetë.

Dy personat që ndërruar jetë janë L.P (femër) 45-vjeç dhe Q.Th (femër) 26-vjeç.

Aksidenti është raportuar se ka ndodhur për shkak të tejkalimit të shpejtësisë së lejuar në rrugën ku ka ndodhur aksidenti, ndërsa hetuesit po vazhdojnë të kryejnë ekzaminimet e nevojshme dhe po ndërmarrin veprimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Pamje nga aksidenti: