Take a fresh look at your lifestyle.

Lajçak e pret në Bruksel Palmerin, flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor

I Dërguari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka takuar Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, raporton Gazeta Express.

Lajçak ka shkruar në Twitter se ka mirëpritur shokun e mirë Palmer me të cilin ka folur për dialogun.

“I gëzuar që mirëprita shokun tim të mirë, Mattheë Palmer në Bruksel sot. S’ka qenë surprizë që ne biseduam për Ballkanin Perëndimor dhe dialogun”, ka shkruar Lajçak./Express/