Take a fresh look at your lifestyle.

E FUNDIT: Jack Grealish pajtohet me Manchetser Cityn për kushtet personale

Sulmuesi i Aston Villas Jack Grealish thuhet se ka rënë dakord për kushtet personale me Manchester City përpara një lëvizje të mundshme në Etihad Stadium këtë verë.

Reprezentuesi anglez besohet të jetë një objektiv kryesor i transferimit për skuadrën e Pep Guardiola, të cilët gjithashtu janë të lidhur me një lëvizje për Harry Kane të Tottenham Hotspur.

Sipas Football Insider, Grealish i është ofruar një kontratë fitimprurëse nga kampionët e Premier League, dhe sulmuesi tani ka arritur një marrëveshje mbi kushtet personale.

Raporti pretendon se 25-vjeçari nuk është i përgatitur të detyrojë një largim nga Villa, por Man City shpreson të pranojë një tarifë transferimi  prej 90 milion £.

Skuadra e Dean Smith ende mund të dorëzojë Grealish një marrëveshje të re dhe të përmirësuar në Villa Park, megjithëse, pavarësisht nga fakti se ai bëri vetëm një zgjatje me skuadrën e tij aktuale shtatorin e kaluar.

Sulmuesi, i cili është ende me pushime pas përfshirjes së tij në Kampionatin Evropian të kësaj vere, shënoi shtatë herë dhe regjistroi 12 asistime në 27 paraqitje për Aston Villan gjatë fushatës 2020-21./Periskopi/