Take a fresh look at your lifestyle.

Policia rrugore kontrolle intensive, 9 shoferë përfundojnë në pranga

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë në rrugë policia ka vënë në pranga 9 shoferë dhe ka hequr 40 leje drejtimi.

Policia bën me dije se nga shoferët e arrestuar 4 për drejtim mjetin në gjendje të dehur dhe 5 të tjerë për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

jithashtu janë ndëshkuar me masë administrative 1761 drejtues mjetesh, për shkelje që janë rrezik potencial për përfshirje në aksidente rrugore./Reporteri/