Take a fresh look at your lifestyle.

Zyrtare: Tottenham nënshkruan me portierin Gollini nga Atalanta

Pierluigi Gollini ka përfunduar zyrtarisht transferimin e tij nga Atalanta tek Tottenham Hotspur, një huazim me detyrim blerje për 15 milionë euro nëse portieri i bën 20-të paraqitje gjatë sezonit.

Portieri italian fluturoi në fillim të kësaj jave pas testeve mjekësore në Itali dhe tani është njoftuar zyrtarisht si lojtari i ri i londinezëve.

Marrëveshja thuhet se është një huazim me opsion blerje për 15 milionë euro, por që do të bëhet i detyrueshëm kur ai bën 20-të paraqitje konkurrues për Spurs.

 

Kjo përfaqëson një kthim në Angli për 26-vjeçarin, i cili kaloi kohë në akademinë e të rinjve të Manchester Unitedit dhe më pas luajti për Aston Villa në sezonin 2016-17.

Gollini ishte pjesë e rotacionit te Atalanta së bashku me Marco Sportiello gjatë gjithë sezonit të kaluar, pastaj ardhja e Juan Mussos nga Udinese këtë verë, e ka larguar atë përfundimisht në zgjedhje të dytë.