Take a fresh look at your lifestyle.

Ekskluzive: Ballkani ka gati bombën e vitit, afër marrëveshjes me Besart Berishën

Klubi i Ballkanit pritet të bëj goditjen e vitit në futbollin e Kosovës.

Indeksonline përmes burimeve mëson se janë shumë afër marrëveshjes me super sulmuesin e njohur kosovar, Besart Berisha.

Golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Australisë, do të rikthehet në Kosovë.

Berisha ka pasur edhe negociata me klubin e Prishtinës, por skuadra nga Suhareka pritet që të nënshkruaj me super sulmuesin.

Besart Berisha në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Ëestern United në Australi ku shënoi 26 gola dhe dhuroi 3 asistime.

Kosovari shihet si njëri nga futbollistët më të mirë që kanë luajtur në Ligën e Australisë./